Darmowy Kurs Excel

Poniżej znajduje się kilka lekcji darmowego kursu Excel. Do każdej lekcji udostępniam plik xls, zalecam po każdej lekcji wykonać ją samodzielnie. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

Pierwsze Lekcje darmowego kurs Excel są przeznaczone dla osób początkujących i osób które chcą przypomnieć sobie podstawy programu Excel. W kolejnych lekcjach poruszymy bardziej skomplikowane zagadnienia dla osób średnio-zaawansowanych.

Czego dokładnie nauczę się z darmowego kursu Excel

 • Naukę zaczniemy od poznania interfejsu Excela, tworzenia skoroszytów i szablonów
 • Następnie zobaczysz dobre praktyki wprowadzania danych do Excela, kopiowanie, automatyczna numeracja listy standardowe, usuwanie i ukrywanie pól
 • Kolejną lekcję poświęcimy niezbędnym skrótom klawiaturowym przy poruszaniu się i zaznaczaniu danych
 • Później pokażę Ci jak pracować na arkuszach danych, ich edycji, przenoszeniu i kopiowaniu do innego arkusza
 • W kolejnej lekcji skupimy się na formatowaniu graficznym komórek, zmiana koloru czcionek, tła, obramowanie, układ liter itp.
 • Nauczymy się podstawowych funkcji i formuł. Zobaczysz jak blokować komórki, do czego służy znak $
 • Następnie zobaczysz w jakiej formie możesz przedstawić wartości zapisane w komórkach. Formatowanie ogólne, liczbowe, walutowe, księgowe, data, czas, procentowe, naukowe, tekstowe i niestandardowe
 • Różne metody kopiowania i wklejania danych. Wklejanie tylko formatowania , wklejanie z zamianą wierszy i kolumn, wklejanie danych jako obraz to tylko część możliwości jaką możesz wybrać.
 • W kolejnej lekcji przedstawię jak pracować na tekście za pomocą funkcji tekstowych
 • Lekcję 10 poświęcimy na nauce wykresów, pokażę jak je utworzyć i edytować abyś sam potrafił tworzyć nieszablonowe wykresy.
 • kolejna lekcja darmowego kursu Excel będzie o funkcjach logicznych i operatorach logicznych. Podczas tej lekcji nauczysz się na ciekawych przykładach jednej z najważniejszych zasad pracy w Excelu.
 • w kursie Excela nie zapomnimy też o pracy na dacie. Formatowanie daty, wpisywanie dzisiejszej daty i daty przesuniętej o kilka dni od dziś.
 • w lekcji 13 zobaczysz dlaczego tak ważne jest stosowanie tabel w Excelu.
 • a dodatkowo dla moich subskrybentów udostępniam jeszcze jedną lekcję 🙂

Lista wszystkich lekcji darmowego kursu Excel

Więcej informacji o darmowym kursie Excel

Jeśli szukasz sposobu na doskonalenie swoich umiejętności z obsługi programu Excel, nie musisz już dłużej szukać. W tych obszernym kursie przedstawię podstawy Excela, które pomogą Ci w opanowaniu tego potężnego narzędzia bez konieczności wydawania pieniędzy.

Dlaczego warto uczyć się Excela?

Excel to niezwykle przydatne narzędzie, które znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Bez względu na to, czy pracujesz w biurze, prowadzisz własną firmę czy uczysz się w szkole, umiejętność posługiwania się tym programem może okazać się nieoceniona. Dzięki Excelowi możesz efektywnie zarządzać danymi, tworzyć zaawansowane arkusze kalkulacyjne, generować raporty i wiele więcej.

Wybór odpowiedniego kursu

Zanim rozpoczniesz naukę, warto zastanowić się, jaki kurs będzie dla Ciebie odpowiedni. Istnieje wiele darmowych źródeł, ale kluczowe jest znalezienie takiego, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i poziomowi zaawansowania. W tym darmowym kursie Excela starałem się opisać zagadnienia w sposób jak najbardziej zrozumiały. Do każdej lekcji dołączyłem plik xls abyś mógł wykonać ją samodzielnie

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z Excelem, czy chcesz doskonalić swoje umiejętności, istnieje wiele darmowych źródeł, które mogą Ci w tym pomóc. Zobacz ten darmowy kurs Excel i zacznij opanowywać Excel już dziś!