Lekcja 6 – Jak Połączyć Dane z Kilku Arkuszy w Jeden z Power Query

W tej lekcji będącej częścią kursu Power Query porozmawiamy o pobraniu danych z wielu plików w Power Query oraz o tym jak zaokrąglić czas w Power Query.

Słaba jakość filmu ? Wybierz Ustawienia “koło zębate” i ustaw rozdzielczość 1080p (HD)

Zadanie wykonamy na przykładzie danych o czasie pracy pracowników,, które zawarte są w wielu skoroszytach. Każdy skoroszyt odnosi się do jednego pracownika a dane te znajdują się w jednym folderze.

Efektem finalnym będzie jedno zapytanie Power Query, w którym zawarte zostaną wszystkie informację z wielu plików Excel.

Po załadowaniu danych do edytora Power Query wykonamy odejmowanie godzin dzięki czemu uzyskamy czas pracy. Ten czas pracy będziemy zaokrąglać do 10 minut a później do 5 minut 🙂

Kurs Power Query

Skończ z monotonnym przekształcaniem danych w Excelu

Dodatek do Excela Power Query pozwala wykonać automatyczny import i przekształcenie danych do formy jakiej potrzebujesz. Dzięki niemu dane zaimportujesz jednym kliknięciem a Ty zaoszczędzisz swój cenny czas. Prawie 7 godzin praktycznej wiedzy, w której przedstawiam najprzydatniejsze możliwości dodatku Power Query. Wszystkie 57 lekcji wideo oparte są na przykładach podsumowanych w ebooku. Dodatkowo 45 zadań do samodzielnego wykonania.

kurs Power Query

Podobne wpisy