Podstawy Excela

Przydatne Triki w Excelu, Które Usprawnią Twoją Pracę!

Przydatne Triki w Excelu, Które Usprawnią Twoją Pracę!

Najlepsze triki w Excelu. Odkryj 5 niezwykłych trików w programie Excel, które mogą znacząco usprawnić Twoją pracę. Dowiedz się, jak wykorzystać niestandardowe skróty klawiaturowe, głęboko ukryć arkusze czy szybko znajdować różnice w danych. Poznaj także sposób na zbiorcze wklejanie danych oraz tworzenie dwóch nagłówków w jednej komórce. Zwiększ swoją efektywność w Excelu już dziś!

Niestandardowe Formatowanie Komórek Excel

Niestandardowe Formatowanie Komórek Excel

Formatowanie komórek Excela w trybie niestandardowym jest sposobem wyświetlana danych w komórce, natomiast niekoniecznie jest wartością tej komórki.
Wartość komórki zawsze wyświetlona będzie w pasku formuły natomiast sposób jej wyświetlenia może być bardzo różny na przykład liczbę 44800,5 możemy wyświetlić jako liczbę całkowitą, liczbę z dokładnością do 2 miejsc po przecinku, wprowadzić separator tysiąca, wyświetlić tą liczbę jako datę, zmienić jej domyślny kolor dla wartości dodatniej inny dla wartości ujemnej,
czy nawet zmienić wyświetlaną liczbę na inną liczbę przy zachowaniu tej samej wartości. W tym nagraniu nauczysz się formatowania niestandardowego dla liczb.