Triki w Excelu

Przydatne Triki w Excelu, Które Usprawnią Twoją Pracę!

Przydatne Triki w Excelu, Które Usprawnią Twoją Pracę!

Najlepsze triki w Excelu. Odkryj 5 niezwykłych trików w programie Excel, które mogą znacząco usprawnić Twoją pracę. Dowiedz się, jak wykorzystać niestandardowe skróty klawiaturowe, głęboko ukryć arkusze czy szybko znajdować różnice w danych. Poznaj także sposób na zbiorcze wklejanie danych oraz tworzenie dwóch nagłówków w jednej komórce. Zwiększ swoją efektywność w Excelu już dziś!

Excel Duplikaty w Dwóch Kolumnach – Jak Znaleźć Duplikaty w Excel

Excel Duplikaty w Dwóch Kolumnach – Jak Znaleźć Duplikaty w Excel

W tym nagraniu pokazuję jak znaleźć duplikaty w dwóch kolumnach, oraz jak zablokować duplikaty dla wielu kolumn. Zastosowana w filmie formuła Licz.warunki(), liczy duplikaty dla wskazanego zakresu i zaznacza powtarzające się dane w Excelu.

Dzięki wprowadzeniu formatowania warunkowego dla minimum dwóch warunków możemy sprawdzić ile jest duplikatów w wielu kolumnach, takie duplikaty możemy oznaczyć, lub usunąć po po sprawdzeniu.

Wyszukiwanie duplikatów w Excelu jest proste, bardziej skomplikowane jest podświetlenie tylko drugiego wystąpienia duplikatu dla wskazanych kryteriów.

Film przedstawia też sposób na to jak zablokować duplikaty dla wielu kolumn i wyświetlić informację o pojawieniu się duplikatu np. na dwóch kolumnach.

Jeśli standardowe zaznaczenie duplikatów nie działa tobie poprawie, obejżyj ten film powinien pomóc rozwiązać problem ze znalezieniem i oznaczeniem duplikatów dla wielu kolumn.

Jak Znaleźć Duplikaty w Excelu. Jak Zaznaczyć Duplikaty.

Jak Znaleźć Duplikaty w Excelu. Jak Zaznaczyć Duplikaty.

Jak znaleźć duplikaty w Excelu w szybki i prosty sposób? Duplikaty danych w Excelu to komórki, które zawierają takie same wartości (liczby, daty, tekst), jak inne komórki. Zazwyczaj znajdują się one w tej samej kolumnie lub tabeli. Niekiedy ich występowanie niekorzystnie wpływa na czytelność danych i możliwość ich analizy, dlatego w tym artykule omawiam, jak znaleźć duplikaty w Excelu, wykorzystując do tego gotowe formuły i funkcje do zaznaczenia powtórek w Excelu. Z artykułu dowiesz się również, jak zablokować możliwość wpisywania w arkuszu powtórzonych wartości oraz jak wprowadzić informacje o pojawieniu się duplikatów.