Wyszukaj Pionowo Kilka Wartości – Automatyczne Numerowanie Kolumn

Co robisz w przypadku gdy tabela z której chcesz pobrać dane za pomocą funkcji Wyszukaj Pionowo ma kilka kolumn, wprowadzasz numery kolumn ręcznie ? Nie rób tego w tym filmie dowiesz się jak zautomatyzować uzupełnianie numerów kolumn i wyników funkcji wyszukaj pionowo.

Pierwszym sposobem na przyspieszenie pracy przy wykorzystaniu funkcji wyszukaj pionowo jest wprowadzenie zamiast trzeciego argumentu (numeru kolumny) funkcji NR.KOLUMNY dzięki temu po przeciągnięciu funkcji na inne komórki numer kolumny zostanie uzupełniony automatycznie. Wadą tego sposobu wyszukiwania jest podatność na błędy przy dodawaniu innych kolumn przed tabelą i wynikami funkcji wyszukaj Pionowo.

Drugim sposobem jest wstawienie w miejsce numeru kolumny funkcji wyszukaj pionowo stałej tablicowej zapisanej w nawiasie klamrowym {2\3\4\…..}.

Aby usprawnić swoją pracę możemy też zastosować funkcję PODAJ.POZYCJĘ w miejsce numeru kolumny dla funkcji wyszukaj pionowo.

Tutaj pobierz plik z tego nagrania:

plik do pobrania

Kurs Excel

Chcesz dobrze nauczyć się Excela ? Nie trać więcej czasu na rzeczy które możesz wykonać jednym kliknięciem. Prawie 10 godzin praktycznej wiedzy, w której przedstawiam najprzydatniejsze możliwości Excela. Wszystkie 72 lekcje wideo oparte są na przykładach podsumowanych w ebooku. Dodatkowo 62 zadania do samodzielnego wykonania.

kurs excel logo

Podobne wpisy