IMPORT DANYCH

Pobieranie Danych z PDF na Excel bez Użycia Power Query

Pobieranie Danych z PDF na Excel bez Użycia Power Query

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś przekopiować tabelę z PDF-a do Excela, na pewno zdziwiłeś się, że dane nie są prawidłowo wklejone w komórki arkusza kalkulacyjnego. PDF-y zapisywane są w takiej formie, że zwykłe kopiowanie i wklejenie tabel nie jest prawidłowo odczytywane przez Excela.
Pobieranie danych z PDF-a do Excela nie jest możliwe poprzez zwykłe przekopiowanie, pierwszym sposobem jaki możemy wykorzystać polecenie Excela wypełniania błyskawicznego.
Drugim sposobem na import danych z pdf-a jest wykorzystanie dostępnych konwerterów PDF-ów na Excel online. Minusem tego typu rozwiązań jest to, że są w nich limity, reklamy oraz brak ochrony danych, które mogą być też poufne.
Trzeci sposób na import danych z PDF-a do Excela jest zastosowanie konwertera dostępnego w Microsoft Word lub Dokument Google.

Pobieranie Danych Ze Strony Internetowej Do Excela – Power Query i Api

Pobieranie Danych Ze Strony Internetowej Do Excela – Power Query i Api

W tym filmie przedstawię trzy sposoby na import danych ze stron www do Excela. Pierwszą metodą jest tradycyjne przekopiowanie i wklejenie danych Ctrl+C, Ctrl +V. Drugi sposób to pobranie danych ze strony internetowej to użycie edytora Power Query. Trzecim sposobem na pobranie tabel z Internetu jest wykorzystanie Api czyli specjalnego zapytania wysyłanego do bazy danych znajdujących się na stronach www.

Przedstawię wady i zalety dla tych trzech metod importu danych z sieci web do Excela.

Excel Kurs Walut NBP – Jak Zaimportować i Wykonać Przewalutowanie.

Excel Kurs Walut NBP – Jak Zaimportować i Wykonać Przewalutowanie.

W jaki sposób przeliczyć kurs dowolnej waluty np. dolara czy euro na złotówki. Pokażę wam jak można szybko zaimportować kursy walut NBP z całego roku i na ich podstawie przeliczyć wartości na złotówki. Następnie zaprezentuję jak pobrać kurs z dnia poprzedzającego, który jest potrzebny podczas obliczenia podatku od zysków z zagranicznych akcji.