Konwersja PDF do Excela. Jak Pobrać Tabelę PDF do Excela 365

W tym poradniku dowiesz się w jaki sposób pobrać do Excela 365 dużą tabelę znajdującą się na wielu stronach pliku PDF.

Otwieramy arkusz kalkulacyjny następnie wybieramy pobierz dane z PDF, po otwarciu okna nawigatora mamy do dyspozycji dwie możliwości zaimportowania danych.

Pierwszy sposób to zaznaczenie okna “wybierz wiele elementów” zaznaczenie tabel które chcemy pobrać następnie przejście do edytora Power Query i złączenie tych danych. Minusem tego sposobu jest wiele zapytań utworzonych w celu wykonania tego przekształcenia.

Drugim sposobem na pobranie danych z tabeli zawartej na kilku stronach pliku pdf, jest zaznaczenie w nawigatorze całego pliku pdf (ikona folderu pliku pdf) a następnie bezpośrednie odfiltrowanie danych które chcemy pobrać z pliku pdf. Taki sposób pobrania danych do Excela 365 powoduje, że mamy tylko jedno zapytanie do danych.

Tutaj pobierz plik z tego nagrania:

plik do pobrania

Kurs Power Query

Naucz się ze mną edytora Power Query, który pozwala wykonać automatyczny import i skomplikowane przekształcenia danych do formy jakiej potrzebujesz. Dzięki niemu dane zaimportujesz jednym kliknięciem a Ty zaoszczędzisz swój cenny czas. Prawie 7 godzin praktycznej wiedzy, w której przedstawiam najprzydatniejsze możliwości dodatku Power Query.

kurs Power Query

Podobne wpisy