Pobieranie Danych z PDF na Excel bez Użycia Power Query

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś przekopiować tabelę z PDF-a do Excela, na pewno zdziwiłeś się, że dane nie są prawidłowo wklejone w komórki arkusza kalkulacyjnego. PDF-y zapisywane są w takiej formie, że zwykłe kopiowanie i wklejenie tabel nie jest prawidłowo odczytywane przez Excela.
Pobieranie danych z PDF-a do Excela nie jest możliwe poprzez zwykłe przekopiowanie, pierwszym sposobem jaki możemy wykorzystać polecenie Excela wypełniania błyskawicznego.
Drugim sposobem na import danych z pdf-a jest wykorzystanie dostępnych konwerterów PDF-ów na Excel online. Minusem tego typu rozwiązań jest to, że są w nich limity, reklamy oraz brak ochrony danych, które mogą być też poufne.
Trzeci sposób na import danych z PDF-a do Excela jest zastosowanie konwertera dostępnego w Microsoft Word lub Dokument Google.

Tutaj pobierz plik z tego nagrania:

plik do pobrania

Kurs Excel

Chcesz dobrze nauczyć się Excela ? Nie trać więcej czasu na rzeczy które możesz wykonać jednym kliknięciem. Prawie 10 godzin praktycznej wiedzy, w której przedstawiam najprzydatniejsze możliwości Excela. Wszystkie 72 lekcje wideo oparte są na przykładach podsumowanych w ebooku. Dodatkowo 62 zadania do samodzielnego wykonania.

kurs excel logo

Podobne wpisy