Excel Duplikaty w Dwóch Kolumnach – Jak Znaleźć Duplikaty w Excel

W tym nagraniu pokazuję jak znaleźć duplikaty w dwóch kolumnach, oraz jak zablokować duplikaty dla wielu kolumn. Zastosowana w filmie formuła Licz.warunki(), liczy duplikaty dla wskazanego zakresu i zaznacza powtarzające się dane w Excelu.

Dzięki wprowadzeniu formatowania warunkowego dla minimum dwóch warunków możemy sprawdzić ile jest duplikatów w wielu kolumnach, takie duplikaty możemy oznaczyć, lub usunąć po po sprawdzeniu.

Wyszukiwanie duplikatów w Excelu jest proste, bardziej skomplikowane jest podświetlenie tylko drugiego wystąpienia duplikatu dla wskazanych kryteriów.

Film przedstawia też sposób na to jak zablokować duplikaty dla wielu kolumn i wyświetlić informację o pojawieniu się duplikatu np. na dwóch kolumnach.

Jeśli standardowe zaznaczenie duplikatów nie działa tobie poprawie, obejżyj ten film powinien pomóc rozwiązać problem ze znalezieniem i oznaczeniem duplikatów dla wielu kolumn.

Tutaj pobierz plik z tego nagrania:

plik do pobrania

Kurs Excel

Chcesz dobrze nauczyć się Excela ? Nie trać więcej czasu na rzeczy które możesz wykonać jednym kliknięciem. Prawie 10 godzin praktycznej wiedzy, w której przedstawiam najprzydatniejsze możliwości Excela. Wszystkie 72 lekcje wideo oparte są na przykładach podsumowanych w ebooku. Dodatkowo 62 zadania do samodzielnego wykonania.

kurs excel logo

Podobne wpisy