Formatowanie Warunkowe Excel Zależne od Innej Komórki

W tym nagraniu dowiesz się jak za pomocą prostych funkcji i formatowania warunkowego wykonać automatyczne wyróżnienie pozycji w Excelu, które podświetli wiersz dla roku wybranego z listy rozwijalnej oraz wyróżni pozycje w tym wierszu dla wskazanych miesięcy (wartości dla tych miesięcy zwrócone są przy użyciu funkcji wyszukaj pionowo).

Aby wykonać takie ciekawe wyróżnienie pozycji w wierszu należy zastosować dwie reguły formatowania warunkowego: pierwsza reguła korzysta z prostej funkcji logicznej porównania oraz blokowania przesunięcia komórek.

Druga reguła formatowania warunkowego polega na zastosowaniu funkcji wyszukiwania i łączenia tekstu, funkcji jeżeli oraz blokowania odpowiednich komórek (wartości względne i bezwzględne).

Tutaj pobierz plik z tego nagrania:

plik do pobrania

Kurs Excel

Chcesz dobrze nauczyć się Excela ? Nie trać więcej czasu na rzeczy które możesz wykonać jednym kliknięciem. Prawie 10 godzin praktycznej wiedzy, w której przedstawiam najprzydatniejsze możliwości Excela. Wszystkie 72 lekcje wideo oparte są na przykładach podsumowanych w ebooku. Dodatkowo 62 zadania do samodzielnego wykonania.

kurs excel logo

Podobne wpisy